The Blog

Yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler arasında en çok sorulan soru “Nasıl güvenebiliriz?” olmuştur. Öğrencinin geleceğini belirlemek, onunla bir adım atmak ve bu yolda ona iyi birer danışman olmak, bilgi birikim, empati ve sorumluluk gerektirir. Bu nedenle bizler, öğrencilerimizi dinliyor, onlar gibi düşünüyor ve en iyi yolu onlarla birlikte belirliyoruz.

Bununla birlikte dijital dünyanın getirdiği bilgi kirliliğiyle savaşmak için kendimize bazı yollar belirledik. Para vererek birliklere üye olan, yazılar yazdırarak yayınlatan bir firma olmak yerine bağımsızlığımızı ilan ediyoruz. Forumlara, sözlüklere, dergilere ve web sitelerine ücreti mukabil yazılar yazdırabilir, dijital güvenliğimizi bu şekilde garanti altına almayı tercih edebilirdik. Ancak EdKa Consulting, gerçek güveni parayla değil, öğrencilerine sunduğu ‘en iyi’ danışmanlıkla sağlam temeller üzerine kuran; acentelik değil, ‘danışmanlık’ yapan bir firmadır.

Sevgili öğrencilerimiz, öğrenci adaylarımız, EdKa Consulting adını ‘Güvenilir Yurtdışı Eğitim Acenteleri’ başlıklı hiçbir yazının altında veya bir birliğin ‘üye’si olarak görmeyeceksiniz. Bunun yerine bizler, EdKa Consulting’i kuran danışmanlarımızın 10 yılı aşkın deneyimlerini, öğrencilerimizin referansını sunuyor ve yolumuza tam bağımsızlığımızla devam ediyoruz.

Bizler öğrencilerimizi ‘x okulunda kontenjanımızı doldurarak yıl sonunda primimizi alalım’ düşüncesiyle değil; öğrencimizin geleceğini, kişiliğini, istek ve arzularını dinleyerek, hayat felsefesini anlayarak ona en uygun okula ve programa yönlendirmekteyiz. Bu yoldan ve düşünceden sapmayacağımızı da garanti ediyoruz.

EdKa Consulting