Sertifika ve Diploma Programları Nedir, Ne İşe Yarar?

Mezuniyet sonrası kişilere uzmanlaşmak istedikleri alanlarda başarılı olmaları için beceri ve teknik kazandıran,  eğitim süreleri 4- 36 hafta arasında değişen ve birden çok ülkede alabileceğiniz eğitim programlarıdır. Bu programlar özellikle; finans, halkla ilişkiler, işletme, turizm, pazarlama, teknoloji, bilgisayar ve proje yönetimi alanlarında verilir.

Yurtdışında Diploma ve Sertifika Programları

Yurtdışında alacağınızı sertifika ve diploma programları, kesinlikle profesyonel kişilerden ya da kurumlardan alacağınız eğitim programlarıdır. Eğitim süresini kendinizin seçeceği bu programlar sonunda sizlere birer sertifika/ diploma verilir. Bu belgeler, kariyerinizde ilerlemenizi çok daha kolaylaştırır, diğer rakiplerinize göre iş hayatına bir adım daha ileride başlamanızı sağlar.

Sertifika programlarında eğitim süresi kısa olan eğitimler ekonomik oldukları için daha çok tercih ediliyor. Tabii ki eğitim süresi uzadıkça alacağınız eğitim de o kadar kaliteli olur. Bu durum tamamen kişinin bütçesiyle alakalıdır ve kişi isterse her yıl ayrı bir programa katılarak kendisini süreç içerisinde de geliştirebilir. Özellikle bilinen okulların programlarına katılan kişiler özgeçmişlerine çok daha büyük bir katkı sağlamış anlamına gelir.

Yurtdışında bu programlara katılmak isteyen kişilerden mutlaka bir İngilizce dil seviyesi istenir. Bazı okullar bunu IELTS, TOEFL gibi sınav sonuçlarıyla ispatlamanızı ister, bazı okullar ise sizlerle yapacakları mülakatları yeterli bulur. İngilizce seviyeniz yeterli değilse, bu programlara katılmadan önce mutlaka bir dil eğitimi programına katılıp, İngilizcenizi geliştirmeniz gerekir.

En Çok Tercih Edilen Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları?

·         Yönetim Bilimleri; İşletme, Pazarlama, Finans, IK, Turizm, Ticaret

·         Mutfak Sanatları; Aşçılık, Pastacılık, Şarap

·         Bilgisayar; IT, Grafik Tasarım, E-Ticaret

·         Mimarlık ve Mühendislik; Mimarlık, Mühendislik, İç Mimarlık

·         Sahne Sanatları; Oyunculuk, Yönetmenlik, Senaryo Yazarlığı

Bizimle İletişime Geçin