Yurtdışı yaz okulları, 18 yaş altındaki öğrencilerin yaz aylarını değerlendirmeleri ve İngilizcelerini daha da geliştirmek için yapılan, transfer, konaklama, sosyal aktiviteler gibi her şeyin dahil olduğu paket eğitim programlarıdır. Ailelerin bu kampları tercih etmelerinin bir diğer nedeni de çocuklarının özgüvenlerini arttırmaktır. Gençler ve çocuklar için düzenlenen bu programlara genellikle 8- 17 yaş arası öğrenciler katılabilmekte, ama istenirse 5 yaşına kadar olan aile programları da bulunmaktadır.

Yurtdışında yaz okuluna katılacak öğrenciler daha küçük yaşlarda farklı kültürleri birebir yaşayarak dünyada farklı insanlarla ilişki kurar ve böylece birçok farklı ülkeden, kültürden arkadaşlar edinir. Erken yaşlarda alınacak bu eğitimler çocuklara; özgüven, tecrübe ve farklı bakış açıları kazandırır. Belki de ilk defa ailelerinden ayrılacak bu öğrenciler aynı zamanda daha bu yaşlarda kendi ayakları üzerlerinde durma tecrübesi kazanır.

Son derece güvenli olan yaz okullarında öğrenciler 7/24 süpervizör denetiminde tutulur. Öğrencinin uçaktan inip karşılanmasıyla başlayan yaz okulu programları ta ki öğrencinin ülkesine geri dönerken havalimanına bırakılmasına kadar tüm süreçte her şeyin düşünüldüğü programlardır. Çocuklarınıza bu programlarla sadece yabancı dillerini geliştirme fırsatı sunmayacak, aynı zamanda kişisel gelişimlerinde de çok fazla katkıda bulunacaksınız. Konusunda uzman ve profesyonel danışmanlarımız sizler için en mantıklı yaz okulları bilgilerini sizlerle paylaşacaktır.

Bizimle İletişime Geçin