Hollanda, iyi eğitimli yaklaşık 20 milyonluk nüfusuyla, dünyanın en varlıklı 15 ülkesi arasında birçok insanın dikkatini çekiyor. Eğitim ve araştırma gelenekleriyle kendini ispatlamış Hollanda, 1500’e yakın farklı alanda İngilizce olarak verdiği eğitimlerle uluslararası birçok öğrencinin tercih sebebi oluyor. Hollanda, anadili İngilizce olmamasına rağmen, hem sokakta İngilizce konuşulabilecek bir ülke, hem de dünyada İngilizce programları sunan ilk ülkedir.

Hollanda, üniversitelerinde, akademik ya da profesyonel temelli eğitimler sunmaktadır. Uygulamalı bilimler üniversiteleri ise daha çok kariyer odaklı, pratiğe dayalı eğitimler sunmaktadır. Hollanda’da bulunan 20’den fazla okulun YÖK denkliği bulunmaktadır, bu da Hollanda’yı Türk öğrenciler için daha da popüler bir hale getirmektedir. Hollanda’da lisans eğitimleri yıllık 7500 ila 12000 Euro arasında değişirken, yüksek lisans programları ise 15000 Euro’ya kadar çıkabilmektedir. Başarılı olan öğrencilere tam ya da kısmi burs veren Hollanda, dil yeterlilik ve akademik başarı ortalamalarına bakarak öğrenci kabul etmektedir.

Yüksek standartlarda İngilizce dilinde sundukları lisans ve yüksek lisans programları özellikle sektöre direkt olarak yerleşimi hızlandırmakta ve kariyer odaklıdır. Tüm bu bilgiler neticesinde, çok sayıda talep alan Hollanda lisans ve yüksel lisans programları için öğrencilerin olabildiğince erken harekete geçip işlemlerini organize etmesi ve planlaması gerekmektedir. EdKa Consulting olarak, dil yeterliliği ya da lise diploması yeterli olmayan öğrenciler için 1 yıllık ‘Foundation’ programı sonrası öğrencilerimizi üniversitelere yerleştirmekteyiz.

Başvuru Ve Kabul Şartları;

  • Dil Yeterlilik (IELTS 6.0/6.5 – TOEFL 80 Ve Üzeri Skor)
  • Lise Diploması Ve Transkript

En İyi Üniversiteler;

Leiden University Utrect University
University Of Groningen Maastrich University
University Of Twente Radboud University
Tilburg University Eindhoven University Of Technology

Eğitim Avantajları;

  • Kaliteli Eğitim
  • YÖK Denkliği Olan Okullar
  • İngilizce Dilinde Eğitim Fırsatı
  • Tüm Avrupa’da Geçerli Mavi Diploma
  • Her Öğrenciye Uygun Bölüm Alternatifleri
  • Başarılı Bir Kariyer
  • Eğitim Sonrası İş Fırsatları

EdKa Consulting, öğrencilerinin isteğine bağlı olarak, internet sitemizde yer almayan farklı ülkeler için de danışmanlık vermektedir. Detaylar için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bizimle İletişime Geçin