İspanya’nın ülkemizdeki öğrenciler tarafından neden tercih edildiğini anlamak çok da zor değil; İspanya’nın yaşam kalitesi, sosyal hayatı, kültürü ve tarihi değerleri düşünüldüğünde, öğrencilerin neden üniversite eğitimi için İspanya’yı tercih ettiği rahatlıkla anlaşılabilir. İspanya’da üniversite okuyabilmek için, ülkenin kendi yaptığı üniversite giriş sınavı olan ‘Selectividad’ sınavına girip, okumak istedikleri üniversiteyi kazanmaları gerekir. Bu da İspanya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin hem İspanyolcalarının iyi olması gerektiği hem de üniversiteye hazırlık eğitimi almaları gerektiği anlamına gelmektedir.

Bu sınava girmeden de İspanya’da eğitim almak mümkün, bunun içinde İspanya’daki özel okulları tercih etmeniz gerekir. Bu okullar sınav istemeden, öğrencilere İngilizce eğitim vermek için kabul vermektedir. Bu okullar içerisinde çok kaliteli eğitim veren okullar bulunmakta; IE University, IED Madrid, University Europa Madrid, Pompeu Fabra University Barcelona ve EU Business School gibi okullar bu okullara örnek olarak gösterilebilir. İspanya’da özel üniversitelerde okumak için, iyi bir not ortalaması ve iyi derecede dil yeterliliği istenilen en temel şartlar arasında yer alıyor.

İspanya’daki üniversitelerde eğitimler genelde özel üniversitelerde alınmak istediğinden, maliyetler görece yüksek olabilir. İspanya’da yıllık maliyeti 4.000 ila 5.000 Euro arasında değişen okullar bulunsa da, birçok üniversitede bu rakamlar yıllık olarak 8.000 ila 20.000 Euro arasında değişkenlik gösterir. İspanya’da üniversite okumanın en önemli avantajı, dünya çapında çok ülkede konuşulan ve ikinci dil olarak şirketlerde istenilen yepyeni bir dili öğrenme fırsatıdır. İkinci en büyük avantaj ise, öğrencilerin eğitim sonrası aldıkları diplomanın tüm Avrupa’da geçerli olmasıdır.

Başvuru Ve Kabul Şartları;

  • Dil Yeterlilik (IELTS 6.0/6.5 – TOEFL 80 ve Üzeri Skor)
  • Lise Diploması ve Transkript
  • Detaylı Yazılmış Motivasyon Mektubu

En İyi Üniversiteler;

CEU San Pablo University CEU Cardenal Herrera University
Comillas Pontifical University EU Business School
Universidad San Jorge IE University
Barcelona Executive Business School INSA Barcelona
Pompeu Fabra University Barcelona Ramon Llull University

Eğitim Avantajları;

  • Kaliteli Eğitim
  • YÖK Tanınırlığı Olan Okullar
  • İngilizce Dilinde Eğitim Fırsatı
  • Tüm Avrupa’da Geçerli Mavi Diploma
  • Her Öğrenciye Uygun Bölüm Alternatifleri
  • Prestijli Bir Kariyer

EdKa Consulting, öğrencilerinin isteğine bağlı olarak, internet sitemizde yer almayan farklı ülkeler için de danışmanlık vermektedir. Detaylar için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bizimle İletişime Geçin