01. Vize Hakkında Sorular;

Vize başvurum ne kadar sürede sonuçlanır?

Bu süre ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Vizenizin sonuçlanma süresi; İngiltere’de 15 iş günü, Malta’da ortalama 10 gün, İrlanda’da ortalama 20 gün, Avustralya’da 2-3 gündür. Danışmanlık hizmetimizde eğitim alacağınız ülkeye göre size ortalama işlem süreleri belirtilir.

Vize sonucum garanti midir?

Vizenizin sonucunu başvuru yapmadan bilmeniz imkânsızdır. Eğitim için yapılacak başvuruların şansı diğer başvurulara göre daha yüksektir. Profesyonel ve uzman danışmanlarımızın yıllardır edindiği tecrübelerle, öğrencilerimize vize konusunda danışmanlık vermekte, onları bilgilerimizle doğru yönlendirmekteyiz.

02. Yurtdışı Dil Okulları;

Yurtdışı dil okullarında eğitim alacağım süreyi nasıl belirleyeceğim?

Bu sorunun cevabı aslında tamamen öğrencilerimizdedir. Şuan ki dil seviyeniz nedir, bütçeniz ne kadar, hedefiniz nedir ve daha birçok soru sonrasında sizler için en mantıklı seçeneği sizlerle paylaşmaktayız.

Yurtdışında hangi dil okulunu seçmeliyim?

Yurtdışı dil okulları denildiğinde karşınıza çok fazla seçenek çıkacaktır. Bunlardan bazıları zincir okullar, bazıları ise butik okullardır. Zincir okullar daha fazla ülkede olan ve daha fazla tecrübeye sahip okullarken, butik okullar ise kimi zaman sadece tek bir ülkede olan daha küçük dil okullarıdır. Ülkeyi ve şehri netleştirdikten sonra sizlere en mantıklı dil okulu seçenekleriniz sunmaktayız.

Yurtdışı dil okulları programlarında istenilen dil seviyesi nedir?

Yurtdışı dil okullarında sizden özellikle bir seviye istenmez. Ama yine de yurtdışı dil eğitimi programlarında ne kadar donanımlı başlarsanız bu size zaman ve para kazandıracaktır.

03. Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

Ülke tercihimi nasıl yapmalıyım?

Öncelikle bu soruya doğru bir yanıt bulabilmek için bütçenizi doğru hesaplamanız gerekmektedir. Kimi ülkeler eğitim anlamında pahalı da olsa, kimi ülkelerde bu rakamlar çok daha ekonomik bir hale gelmektedir.

04. Yurtdışında Üniversite Hakkında;

Hangi üniversiteye başvurmalıyım?

Hangi üniversite okumak isterseniz isteyin, aslında bunu netleştirecek şey sizlerin dil yeterlilikleri ve akademik başarılarıdır. Bunun yanı sıra yine eğitim için ayrılan bütçenin de önemi büyüktür. Birden fazla üniversiteye başvuru yapmak ve gelen kabulleri değerlendirmek öğrencilerin sıkça izlediği bir yoldur.

Yurtdışında üniversite için hangi ülkeyi tercih etmeliyim?

Dünyada çok fazla ülkede kaliteli eğitim veren okullar bulmak mümkündür. Ülke tercihlerini belirlerken okumak istediğiniz bölümü netleştirmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Her ülkenin iyi olduğu alanlar ve özellikle tercih edilen bölümleri bulunmaktadır.

05. Yurtdışında Eğitim Hakkında;

Yurtdışı eğitimde öğrencilere çalışma hakkı verilir mi?

Yurtdışı eğitimlerde; çoğu dil okulları ve hazırlık programlarında çalışma izni bulunmazken, lisans ya da yüksek lisans yapacak kişilerin çalışma hakları bulunmaktadır.

06. Yurtdışında Konaklama Hakkında;

Yurtdışı eğitimlerde konaklama nasıl sağlanmaktadır?

Yurtdışı eğitim programlarında okullar öğrencilere ortalama 3 farklı konaklama imkânı sunmaktadır; öğrenciler isterlerse oralı bir aile ile kalabilmekte, isterlerse okulun yurdunda konaklayabilmekte ya da öğrenci evlerinde diğer öğrencilerle paylaşımlı olarak kalabilmektedir.

Yurtdışı eğitimde konaklamayı kendim ayarlayabilir miyim?

Tabii ki bu mümkün fakat tecrübelerimiz bize gösteriyor ki; başlangıç için kısa süreli bir konaklamayı okuldan almanız vize başvurunuzda olumlu etki yapacaktır.

07. Transfer Hizmetleri Hakkında;

Eğitim almaya gideceğim ülkeye vardığımda beni kimse karşılayacak mı?

Okulların transfer hizmeti bulunmaktadır. İsteyen öğrenciler opsiyonel ve ücretli olarak bu hizmetten yararlanabilmektedir. Bu hizmeti almanız gereken ülkeler varken, bazı ülkelerde ise bu hizmete ihtiyaç duymadan kendi konaklamanıza ulaşmanız da mümkündür.

08. Pasaport Hakkında;

Pasaportum yok, nasıl çıkartabilirim?

https://randevu.nvi.gov.tr/ linkinden randevu alarak pasaport alabilirsiniz.

Yeşil pasaportum ile vizesiz eğitim alabileceğim ülkeler hangileridir?

Yeşil pasaport sadece Schengen ülkelerinde geçerlidir. Bu ülkelerde 90 günü geçmeyen eğitimler için vize almanıza gerek yoktur.

09. Yurtdışında Sağlık Sigortası Hakkında;

Sağlık sigortası yaptırmalı mıyım?

Vize başvurularınızda ülkeler sizden mutlaka bir sigorta istemektedir. Çok nadir de olsa bazı ülkeler (İngiltere gibi) sizden herhangi bir sağlık sigortası istemez. Yine de sizlerin kronik bir hastalığı varsa size özel bir sigorta yaptırmanızı mutlaka önermekteyiz, sağlık her şeyin başında gelir.

Bizimle İletişime Geçin